Mamy już marzec! Pora brać się do roboty! Jeszcze miesiąc temu jedynym pewnikiem było miejsce. Biały Kościół! Cała reszta, zaś………..No właśnie, ale po kolei….

Ostatnio po maratonie poprosiliśmy Was o wypełnienie ankiet pod hasłem „a ja bym chciał, żeby…”. Po ich lekturze byliśmy pewni jednego. Czas odejść!

Nasi szanowni zawodnicy chcieli, aby trasa była trudniejsza, chcieli też by była łatwiejsza. Wyrażali opinie, że dystans był zbyt krótki, choć nie brakowało opinii, że był stanowczo za długi! Na szczęście zgodni byliście co do jednego! Nikt z Białego głodny nie wyjechał!

Jednak najfajniejsze było to, że choć połowa z Was, szanowni uczestnicy, chciała by trasa była trudniejsza, połowa zaś była zgoła odmiennego zdania, to prawie wszyscy, jak jeden mąż, stwierdziliście by jej nie zmieniać!! W związku z tak spójną i jednoznaczną opinią nie pozostało nam nic innego jak tylko wsiąść na rowery i znaleźć takie ścieżki by trasa była dłuższa, krótsza, łatwiejsza i trudniejsza jednocześnie.

Czy się udało? To się dopiero okaże ……..No dobra, trasa jest super!!! (za co już teraz Rafale przepraszamy:)).

Zaczynamy w niedzielę 1 września 2013r. na terenie jak zwykle gościnnego Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Białym Kościele. Maraton ruszy na 4 dystansach: Mega o długości ok. 62km, Midi o długości ok. 35 km.

Trasa rowerowa 2080498 – powered by Bikemap

Mini o długości ok. 18 km i Family o długości 7 km.

Trasa rowerowa 2022382 – powered by Bikemap

Trasa rowerowa 2022394 – powered by Bikemap

Trasa Anno Domini 2013 to nasze swobodne wariacje na temat trasy zeszłorocznej. Będzie ona jednakże bardziej techniczna, będzie też bardziej interwałowa. Słowem będzie trudniej… czyli lepiej… czyli gorzej (żeby pozostać w konwencji ankietowej).

Nowością 2013 będzie króciutki, bo 7 km dystans Family. Tu nazwa właściwie mówi wszystko. Chcemy by młodzi lub bardzo młodzi, starzy lub bardzo starzy , słowem wszyscy (!!!) adepci mtb mieli szanse startu w „dorosłych” zawodach. Bez napinki i ciśnienia. Jednak z całą otoczką prawdziwego ścigania. Potem, krwią i łzami. Taki żart oczywiście, gdyż Family będzie wyjątkowo bezpieczne i niezbyt szybkie, bo zmierzające głównie ”pod górę”.

Wielu z Was wspominało w ankietach o zmianie organizacji startu i wprowadzeniu sektorów. Wielu też mówiło o potrzebie podziału na kategorie wiekowe. Nam nie pozostało więc nic innego jak „pójść za głosem ludu” i życzenia spełnić. Będą więc sektory startowe, będą też kategorie wiekowe. Będzie wiele, wiele innych rzeczy, o których przyjdzie nam jeszcze informować.

A teraz, wbrew temu, że zima ma się zupełnie dobrze, a trasy rowerowe świecą pustkami zapraszamy wszystkich do Białego Kościoła, by w niedzielę 1 września 2013 roku to miejsce dzięki Wam już po raz IX stało się naszą, jak ktoś napisał w roku ubiegłym, lokalną stolicą MTB!

Zapisy czas zacząć!

Zapisy, lista zapisanych i regulamin na razie tylko na ultimasport.pl

Wypatrujcie szczegółowych informacji w późniejszym czasie 😉

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy, Ogólnie i otagowano , . Dodaj jako zakładkę ten link.

15 Odpowiedzi do Raj do raj(dowania) czyli IX Amatorski Rajd Rowerowy po Wzgórzach Strzelińskich 2013

1. Oława napisał(a):

Ankiety mogliście rozdać po wręczeniu nagród :] , w tedy na pewno napisał bym że, najtrudniej było przetrwać niekończące się losowanie 😀 .

2. Kinol napisał(a):

Pytanie do organizatora, czy można dodać trasę mega na endomondo?

• org napisał(a):

Niestety nie. Ale nie możesz zaimportować pliku trasy np. w formacie gpx z serwera na kompa i wysłać na swoje konto w endomondo?

3. rajdowiczka napisał(a):

wszystko wiem ,z wyjatkiem o ktorej i z kad?

4. Sławek napisał(a):

Pytanie do organizatorów.

Macie jakiś limit uczestników ?? Lista osób zapisanych ciągle rośnie ;] .

5. Kinol napisał(a):

A co bambaryła boisz się , że ci jedzenia zabraknie 🙂

6. sławek napisał(a):

Na tym maratonie to chyba nie możliwe ;]

7. kinol napisał(a):

Jaka pogoda w Białym Kościele(czy pada?), bo miałem jechać na mezcalach 2.3 ale jak będzie mokro to może mi się to nie udać:)

8. Rajdowiec napisał(a):

W przyszłym roku podczas jubileuszowego wyścigu proponuję wprowadzić klasyfikację drużynową z prawdziwego zdarzenia dla całej imprezy lub dla poszczególnych dystansów. W pierwszym przypadku do klasyfikacji drużynowej brane były by pod uwagę miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych do których przydzielane były by punkty za zajętą pozycję uwzględniając ilość osób startujących w danej kategorii wiekowej, czyli im więcej osób startowało w danej kat. wiekowej tym różnica punktów między np. 5 a 6 zawodnikiem jest mniejsza. Jest to trudniejsze rozwiązanie dla organizatorów ale bardziej przyjazne zawodnikom gdyż nie zawsze cała drużyna startuje na jednym dystansie.
    W przypadku jednego dystansu do klasyfikacji drużynowej brana była by suma czasów poszczególnych zawodników z drużyny

Są to moje osobiste sugestie i myślę że warte przemyślenia bo wtedy rywalizacja i zabawa podczas jubileuszowego rajdu stanie się jeszcze ciekawsza