Uchwała o ulicach przyjęta

Uchwała została przyjęta stosunkiem głosów 49:1:0. Mieszkańcy zadecydowali tym samym o tym, że ulice zostaną w Białym Kościele wprowadzone. Ostateczny rozkład nazw ulic mieszkańcy przegłosują w dniu 2 lipca 2011. Do tego dnia można zgłaszać propozycje zmian w projekcie zaproponowanym przez Radę Sołecką.

Projekt nazw ulic w Białym Kościele

Ten wpis umieszczono w kategorii Życie mieszkańców i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

6 Odpowiedzi do Uchwała o ulicach przyjęta

1. NN napisał(a):

Prywatne dojazdy do posesji też będą miały nazwy, czy to tylko nieznajomość struktury własności?

• Rafał Maślanka napisał(a):

Prywatne dojazdy początkowo nie były uwzględnione. Ostatecznie jednak postanowiliśmy, że w niczym nie będzie przeszkadzać, jeśli nazwy zostaną nadane dla nich przynajmniej na papierze. Zapewne jednak do formalnych wniosków nie zostaną wpisane.

2. Jasio napisał(a):

A może by tak zacząć od jakiegoś wniosku do zarzadcy drogi w BK bo po tym kartoflisku sie ciezko jezdzi. Nowe nazwy będa dziwnie wygladac przy zrujnowanej drodze.

• Rafał Maślanka napisał(a):

Stosowne pismo zostało wysłane z początkiem maja. Z uwagi na brak odpowiedzi, ponowione wraz listą podpisów mieszkańców.

3. NN napisał(a):

Czy pomysłodawca nadania nazw ulicom zdaje sobie sprawę ze skali kosztów jaka będzie udziałem mieszkańców i budżetu lokalnej władzy? Wymiana dokumentów, informowanie banków i instytucji (często osobiście), w niektórych przypadkach zmiana w zapisach notarialnych, zmiany w katastrze i mapach geodezyjnych, aneksy do umów itp. Naprawdę nie mamy na co wydawać i tak już szczupłych środków? Panie Sołtysie czy mieszkańcy zostali właściwie poinformowani z czym to się wiąże?

• Rafał Maślanka napisał(a):

Jest już sporo miesięcy po wprowadzeniu nazw ulic. Można śmiało powiedzieć, że dla mieszkańców nie był to znaczący koszt i obyło się bez większych problemów. Rzeczywistość generuje 100 razy lepsze wnioski niż teoretyzowanie na zapas.