Rozpoczęto prace na nowym stadionie

Dzisiaj wykonawca rozpoczął prace ziemne przy budowie nowego stadionu w Białym Kościele. Zakończenie budowy planowane jest na dzień 30 listopada 2011 r. Wartość inwestycji to 736 tys. zł. Inwestycja finansowana jest ze środków funduszu Unii Europejskiej przy wkładzie własnym gminy Strzelin w wysokości 50%.

20110622-134042.jpg

Stadion posiadał będzie boisko pełnowymiarowe oraz zaplecze sanitarne i szatnie w postaci budynku piętrowego. Uzupełnieniem stadionu będzie wiata trenerska, piłkołap, ławki oraz parking dla 11 samochodów osobowych (w tym dla osób niepełnosprawnych). Planowane są również chodniki dla ruchu pieszego.

Obiekt sportowy będzie użytkowany przez klub sportowy Biały Kościół. Budynek szatniowo-sportowy o wymiarach 17.85 m x 8.35 m będzie stanowić zaplecze dla sportowców oraz toalety dla kibiców. Obiekt został zaprojektowany jako użytkowany sezonowo (od kwietnia do października) i nie przeznaczony na stały pobyt ludzi.

Więcej na temat projektu na stronach strzelińskiego BIP’u: http://strzelinumg.ibip.wroc.pl/public/?id=93610.

Ten wpis umieszczono w kategorii Piłka nożna, Życie mieszkańców i otagowano , , , , . Dodaj jako zakładkę ten link.