Sieć WiFi w Białym Kościele

Wygląda na to, że zbliżamy się do finału uruchomienia pierwszego segmentu sieci WiFi. Na dzień dzisiejszy uruchomionych zostało ponad 20 stacji klienckich, które za chwilę uzyskają dostęp do Internetu. W kolejce czeka kolejne 60 osób.

Może tempo prac nie jest zachwycające, sieć tworzymy z zapałem. Podłączenie do Internetu powinno nastąpić jeszcze przed świętami Wielkanocy (tego roku). Dostępne będzie łącze o przepustowości do 128 kB/s dla każdego z podłączonych użytkowników.

Wkrótce po dostarczeniu łącza stałego do Internetu w Białym Kościele, uruchomiony zostanie serwer, na którym umieścimy nasz serwis internetowy, skonfigurujemy skrzynki pocztowe w domenie bialykosciol.pl dla wszystkich chętnych, również spoza Białego Kościoła oraz udostępnimy miejsce dla każdego, kto będzie chciał mieć własną stronę w Internecie.

Przy pomyślnych wiatrach, już 12 kwietnia tego roku wszyscy cieszyć będą się bezprzewodowym Internetem.

Ten wpis umieszczono w kategorii Życie mieszkańców i otagowano , , . Dodaj jako zakładkę ten link.