„Masa Krytyczna Strzelin – Gromnik”

Dnia 16 maja 2009 r. o godz: 12:00 z pod pomnika Strzelca w strzelińskim rynku wyruszyła pierwsza Masa Krytyczna Strzelin-Gromnik, której celem było podkreślenie hasła:

„ROWERZYSTA TEŻ UCZESTNIK RUCHU”

Przed wyjazdem były rozdawane ulotki kierowcom informujące jak się mają zachowywać wobec uczestnika ruchu jakim jest rowerzysta!!! Przejazd był zabezpieczony przez strzelińską Policję, której serdecznie dziękujemy za pomoc w bezpiecznym przejeździe.

A przebiegał on następująco:
– runda wokoło rynku,
– następnie przejazd ul.T. Kościuszki do ronda,
– następnie przejazd ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Staromiejską,
– następnie przejazd ul.Staromiejską w stronę miejscowości Gęsiniec do skrzyżowania z ul. Akacjową,
– następnie przejazd ul. Akacjową w stronę miejscowości Gościęcice Średnie i dojazd do leśniczówki,
– dalsza część trasy przebiegała czerwonym szlakiem w stronę Gromnika.

Masa Krytyczna 2009 Strzelin – Gromnik from Biały Kościół on Vimeo.

Podczas wspólnego ogniska każdy z uczestników otrzymał upominek promujący nasz region oraz sąsiedni powiat Ząbkowicki. Odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów:

JUMAR J.KUCEWICZ – www.roweryjumar.pl
RKST „LIMES” PŁOŃSK – www.limesbike.pl
DOLNOŚLĄSKA FUNDACJA EKOROZWOJU WROCŁAW – www.eko.wroc.pl
Starostwo Powiatowe Strzelin
Starostwo Powiatowe Ząbkowice Śląskie
Opactwo Cystersów Henryków
Małgorzata Wójcik PAKTIS

Były dwa puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika przejazdu: Piotr Marek oraz Pani Małgorzata Wójcik.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w przejeździe uczestniczyło 23-osoby. Pomysłodawcą i prowadzącym był Robert Serafin (czyli ja). Chciałbym podziękować koledze Rafałowi Berestce, który był moją pomocną dłonią w organizowaniu w/w przejazdu, Rafałowi Maślance za umieszczenie ogłoszenia na stronie www.bialykosciol.pl oraz Michałowi Hanczlowi za dostarczenie fantów na Gromnik.

SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW I DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!

ROBERT SERAFIN

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy i otagowano , , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Jedna odpowiedź do „Masa Krytyczna Strzelin – Gromnik”