Rowerem po Wzgórzach: 1 Rajd Rowerowy

Pierwszy Amatorski Rajd Rowerowy po Wzgórzach Strzelińskich odbędzie się 1 września ze startem i metą w Białym Kościele. Dorośli uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania pętlę o długości 18 km wiodącą pięknymi krajobrazowo Wzgórzami Strzelińskimi. […] Po wyścigu odbędzie się wręczenie nagród, impreza okolicznościowa oraz ognisko dla zawodników i kibiców. […]

Słowo Strzelińskie Numer: 33/2002 z dnia: 28 sierpnia 2002r., strona 24. Wzmianka o organizacji I Amatorskiego Rajdu Rowerowego po Wzgórzach Strzelińskich. Oryginał do ściągnięcia [53,2kB].

Organizacja rajdu jest inicjatywą grupy kilkunastu młodych ludzi mieszkających w Białym Kościele i okolicach. Wspólnie stworzyliKomitet Organizacyjny i rozpoczęli działania mające na celu zorganizowanie rajdu. Rajd ma na celu popularyzację turystyki rowerowej oraz promocję terenów rekreacyjnych znajdujących się w obszarzeWzgórz Strzelińskich.

Rajd odbywać będzie się 1 września 2002r. w miejscowości Biały Kościół oraz okolicznych lasach i wsiach. Trasa rajdu ma długość około18 km, prowadzi drogami utwardzonymi polnymi i leśnymi. Znajduje się na niej sporo wzniesień oraz miejsc widokowych sprawiających, że trasa jest bardzo ciekawa. Start znajdować się będzie na placu przy szkole podstawowej. Dokładny opis trasy rajdu znajduje się na stroniewww.bialykosciol.pl.

Inicjatywa Komitetu Organizacyjnego rajdu została pozytywnie oceniona przez Zarząd Powiatu w Strzelinie. Ufundował on puchary dla zwycięzców rajdu oraz drobne upominki. Powiat od dawna współpracuje z nieformalnymi grupami miłośników turystyki rowerowej. Jest to niewątpliwie doskonała okazja promocji walorów turystycznych Powiatu Strzelińskiego. Dokładnie taki zapis widnieje w Strategii Rozwoju Powiatu Strzelińskiego.

Zgodnie z tym założeniem, na zlecenie Starostwa Powiatowego w Strzelinie zostały wykonane tablice informacyjne przedstawiające przebieg ciekawych tras rowerowych przez Wzgórza Strzelińskie. W uzgodnieniu z Nadleśnictwem Henryków trasy rowerowe będą przebiegać zgodnie z wyznaczonymi już szlakami turystycznymi. Tablice staną przy następujących wjazdach do lasów: w Gościęcicach, w Krzywinie, wKuropatniku, a także w Strzelinie. Dalszym etapem będzie wykonanie oznakowania tras, zgodnie z przyjętymi standardami. […]

Słowo Strzelińskie
Numer: 33/2002 z dnia: 28 sierpnia 2002r., strona 4.
Pierwsza wzmianka o organizacji rajdu rowerowego przy okazji ozankowania tras rowerowych po Wzgórzach Strzelińskich.
Oryginał do ściągnięcia [166kB].

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy, Prasa i literatura i otagowano , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.