VIII Rajd Rowerowy

VIII Amatorski Rajd Rowerowy Po Wzgórzach Strzelińskich
I Maraton MTB Służby Więziennej

2 września 2012r. Biały Kościół

Już kolejny raz zapraszamy wszystkich rowerzystów, którzy zechcą zmierzyć swoje siły z siłami przyrody do udziału w Strzelińskim Rajdzie Rowerowym. Tym razem wyścig odbędzie się w dniu 2 września 2012 roku na terenie Wzgórz Strzelińskich i malowniczej miejscowości Biały Kościół.

VIII Strzeliński Rajd Rowerowy

Na uczestników czeka trasa o długości 28,5 km (MINI) oraz 48 km (MEGA), która przebiega przez widokowe wzniesienia Wzgórz Strzelińskich. Tereny te są wręcz stworzone do uprawiania turystyki rowerowej ze względu na swój zróżnicowany charakter i umiarkowaną trudność. Łagodne podjazdy ale również strome zjazdy, a przy tym urozmaicona nawierzchnia, to atuty trasy rajdu.

Nasz rajd to uśmiech w kierunku wszystkich rowerzystów, których cieszy przejazd po takich terenach. Ze względu na rywalizację z dziesiątkami innych rowerzystów, rajd dostarcza dodatkowych wrażeń. Tak jak w poprzednich edycjach rajdu, niekonwencjonalny jest sposób nagradzania uczestników. Oprócz trofeów sportowych dla zwycięzców, nagrody rzeczowe przyznane zostaną dla uczestników rajdu, w tym nagroda główna o wartości ponad 1000 zł! Olbrzymią szanse na nagrodę mają zawodnicy, którzy ukończą rajd w regulaminowym czasie, zaliczając przy tym wszystkie punkty kontrolne.

Trasa VIII Strzelińskiego Rajdu Rowerowego

Start i meta rajdu ulokowana będzie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białym Kościele. Pierwszy etap trasy prowadzi odcinkiem asfaltowym po wzniesieniach przez Biały Kościół, za miejscowością trasa wkroczy w obszar leśny. Powrót zrealizowany zostanie po wale na zalewie, a finisz na terenie przy plaży.

Trasa MINI zawierać będzie jedną pętle o długości 28,5 km. Dla bardziej zaawansowanych zawodników do przejechania będzie dodatkowa pętla, co da łączną długość 48 km trasy. Na mapie kolorem pomarańczowym zaznaczono pierwszą pętlę, kolorem żółtym drugą pętlę, a czerwonym kolorem oznaczono powrót do mety rajdu.

Profil wysokościowy trasy rajdu

Na trasie znajdzie się wiele wzniesień, a najwyższy punkt trasy – szczyt Gromnik – będzie kulminacją wielu podjazdów i zjazdów na trasie. Trudność trasy można określić jako umiarkowaną ze wskazaniem na wymagającą. Różnica skrajnych poziomów trasy wynosi 340 metrów. Największe do pokonania wzniesienie wynosi 200 metrów różnicy poziomów na długości niecałych 4 kilometrów – jest to podjazd pod Gromnik od strony miejscowości Jegłowa/Krzywina.

Kategorie

OPEN – O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY STRZELIN

Kategoria OPEN – MINI
Kategoria z podziałem na płeć, trasa o długości 28,5 km, opłata w wysokości 20 zł. Wymagany kask. Kategoria dla wszystkich. Do 16 roku życia start wyłącznie pod stała opieką osoby dorosłej na całej trasie rajdu (startująca wraz z osobą dorosłą). Od 16 do 18 roku życia za pisemną zgodą prawnego opiekuna.

Kategoria OPEN – MEGA
Kategoria z podziałem na płeć, trasa o długości 48 km, opłata w wysokości 20 zł. Wymagany kask. Kategoria od 16 lat. Nieletni (od 16 do 18 lat) za pisemną zgodą prawnego opiekuna.

SW – O PUCHAR DYREKTORA OKRĘGOWEGO SŁUŻBY WIĘZIENNEJ WE WROCŁAWIU

Kategoria SW – MINI
Kategoria z podziałem na płeć, trasa o długości 28,5 km, opłata w wysokości 20 zł. Wymagany kask. Kategoria dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Zakładów Karnych.

Kategoria SW – MEGA
Kategoria z podziałem na płeć, trasa o długości 48 km, opłata w wysokości 20 zł. Wymagany kask. Kategoria dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Zakładów Karnych.

Zabezpieczenie

W zabezpieczeniu trasy rajdu zaangażowanych zostanie kilkudziesięciu wolontariuszy. Cała trasa zostanie oznakowana taśmami oraz znakami ze strzałkami i wykrzyknikami. Dodatkowo start rajdu w miarę możliwości, odbędzie się przy wstrzymanych ruchu i zabezpieczony przez Policje Drogową.

Firma Ultimasport.pl zapewni pomiar czasu przejazdu zawodników wraz z kontrolą przejazdu przez ustawione na trasie rajdu bramki elektroniczne. Wyniki będą prezentowane na żywo w sieci internet oraz na telebimie w biurze zawodów.

Przewidzieliśmy na trasie dwa bufety z napojami i posiłkami (4 dla MEGA) oraz jeden na mecie rajdu, gdzie dodatkowo serwowane będą dla zawodników ciepłe posiłki przygotowane przez Organizatora.

Na mecie znajdą się punkty opatrunkowe, a na trasie dodatkowo dwa punkty ratownictwa medycznego.

Przed rajdem będzie możliwość zakupu akcesoriów rowerowych oraz wykonanie przez specjalistów drobnych napraw i przeglądów rowerów. Na mecie wszyscy zawodnicy będą mieli możliwość umycia rowerów.

Organizator

Stowarzyszenie PAKTiS
Gębczyce 28F, 57-100 Strzelin
Kontakt: Rafał Maślanka, tel. +48 601 980 582

Zgłoszenia

Do 31 sierpnia 2012 na stronie www.bialykosciol.pl oraz ultimasport.pl. Zgłoszenia w dniu rajdu – na terenie zawodów – wyłącznie za podwójną opłatą startową. Niezależnie od daty zgłoszenia, kwotę wpisowego należy uiścić w dniu rajdu podczas odprawy.

W ramach opłaty: ubezpieczenie NNW, dwa numer startowe, kilka bufetów z wodą na trasie, ciepły posiłek oraz punkt sanitarny na mecie, oznakowana trasa.

Plan dnia

Niedziela, dnia 02.09.2012r. – Biały Kościół:
08.30 – 10.30 – zapisy w biurze zawodów,
10.30 – 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych,
10.45 – 10.55 – odprawa techniczna,
godz. 11.00 – start wszystkich kategorii,
godz. 11.00 – imprezy towarzyszące,
godz. 14.00 – zamknięcie wjazdu na trasę dystansu Mega,
godz. 17.00 – zamknięcie trasy oraz uroczysta dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach startowych.
18:00 – 22:00 – zabawa taneczna przy ognisku i akompaniamencie zespołu muzycznego.

Miejsce STARTU / METY

Biały Kościół, teren Ośrodka Wypoczynkowego w Białym Kościele.

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie. Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.