Raj do raj(dowania) czyli IX Amatorski Rajd Rowerowy po Wzgórzach Strzelińskich 2013

Mamy już marzec! Pora brać się do roboty! Jeszcze miesiąc temu jedynym pewnikiem było miejsce. Biały Kościół! Cała reszta, zaś………..No właśnie, ale po kolei….

Ostatnio po maratonie poprosiliśmy Was o wypełnienie ankiet pod hasłem „a ja bym chciał, żeby…”. Po ich lekturze byliśmy pewni jednego. Czas odejść!

Nasi szanowni zawodnicy chcieli, aby trasa była trudniejsza, chcieli też by była łatwiejsza. Wyrażali opinie, że dystans był zbyt krótki, choć nie brakowało opinii, że był stanowczo za długi! Na szczęście zgodni byliście co do jednego! Nikt z Białego głodny nie wyjechał!

Jednak najfajniejsze było to, że choć połowa z Was, szanowni uczestnicy, chciała by trasa była trudniejsza, połowa zaś była zgoła odmiennego zdania, to prawie wszyscy, jak jeden mąż, stwierdziliście by jej nie zmieniać!! W związku z tak spójną i jednoznaczną opinią nie pozostało nam nic innego jak tylko wsiąść na rowery i znaleźć takie ścieżki by trasa była dłuższa, krótsza, łatwiejsza i trudniejsza jednocześnie.

Czy się udało? To się dopiero okaże ……..No dobra, trasa jest super!!! (za co już teraz Rafale przepraszamy:)).

Zaczynamy w niedzielę 1 września 2013r. na terenie jak zwykle gościnnego Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Białym Kościele. Maraton ruszy na 4 dystansach: Mega o długości ok. 62km, Midi o długości ok. 35 km.


Trasa rowerowa 2080498 – powered by Bikemap 

Mini o długości ok. 18 km i Family o długości 7 km.


Trasa rowerowa 2022382 – powered by Bikemap

Trasa rowerowa 2022394 – powered by Bikemap

Trasa Anno Domini 2013 to nasze swobodne wariacje na temat trasy zeszłorocznej. Będzie ona jednakże bardziej techniczna, będzie też bardziej interwałowa. Słowem będzie trudniej… czyli lepiej… czyli gorzej (żeby pozostać w konwencji ankietowej).

Nowością 2013 będzie króciutki, bo 7 km dystans Family. Tu nazwa właściwie mówi wszystko. Chcemy by młodzi lub bardzo młodzi, starzy lub bardzo starzy , słowem wszyscy (!!!) adepci mtb mieli szanse startu w „dorosłych” zawodach. Bez napinki i ciśnienia. Jednak z całą otoczką prawdziwego ścigania. Potem, krwią i łzami. Taki żart oczywiście, gdyż Family będzie wyjątkowo bezpieczne i niezbyt szybkie, bo zmierzające głównie ”pod górę”.

Wielu z Was wspominało w ankietach o zmianie organizacji startu i wprowadzeniu sektorów. Wielu też mówiło o potrzebie podziału na kategorie wiekowe. Nam nie pozostało więc nic innego jak „pójść za głosem ludu” i życzenia spełnić. Będą więc sektory startowe, będą też kategorie wiekowe. Będzie wiele, wiele innych rzeczy, o których przyjdzie nam jeszcze informować.

A teraz, wbrew temu, że zima ma się zupełnie dobrze, a trasy rowerowe świecą pustkami zapraszamy wszystkich do Białego Kościoła, by w niedzielę 1 września 2013 roku to miejsce dzięki Wam już po raz IX stało się naszą, jak ktoś napisał w roku ubiegłym, lokalną stolicą MTB!

Zapisy czas zacząć!

Zapisy, lista zapisanych i regulamin na razie tylko na ultimasport.pl

Wypatrujcie szczegółowych informacji w późniejszym czasie 😉

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy, Ogólnie i otagowano , . Dodaj jako zakładkę ten link.

15 Odpowiedzi do Raj do raj(dowania) czyli IX Amatorski Rajd Rowerowy po Wzgórzach Strzelińskich 2013