Betlejemskie Światło Pokoju.

Historia zaczyna się w Betlejem, właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Co roku sztafecie przyświeca inne hasło, w tym roku jest to „Światło służby”.

Betlejemskie Światło Pokoju  będzie można odebrać podczas Rorat: Biały Kościół -poniedziałek- godz. 16.30. Nowolesie -środa -godz.16.30. Prosimy o zabranie własnych świec bądź latarenek.

Jeżeli ktoś nie może być osobiście w kościele a chciałby aby Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na wigilijnym stole, nasi Harcerze doniosą osobiście do domu po wcześniejszym uzgodnieniu dnia i godziny.  Kontakt: Rafał Plisikiewicz 785-821-590. Czuwaj

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie. Dodaj jako zakładkę ten link.