Bezprzewodowy Internet dla wszystkich

Wizja przyszłości to Internet dostępny wszędzie i dla wszystkich. Za sprawą planowanej instalacji bezprzewodowej sieci, możliwy będzie dostęp do Internetu w okolicy Białego Kościoła.

Projekt realizowany będzie przez zaprzyjaźnioną firmę VAPITI z Wrocławia, specjalizującą się w bezprzewodowych sieciach: http://www.vapiti.com.
ZGŁOŚ TUTAJ SWOJĄ CHĘĆ ZAINSTALOWANIA INTERNETU.

  • Stały dostęp do Internetu bez dodatkowych opłat całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.
  • Zaawansowana technologia bezprzewodowego połączenia komputerów w sieć oraz z Internetem.
  • Bez ograniczeń czasowych i ilości danych w dostępie do Internetu.
  • Opłata miesięczna, która jest jedyną opłatą za korzystanie z Internetu, wyniesie od 50 do 100 zł (dla porównania, konkurencyjna Neostarda – 150 zł).
  • Prędkość do 2 Mb/s (4 razy szybciej od Neostrady).
  • Opłata instalacyjna w granicach 500 zł, rozłożona na raty.
  • Zasięg nawet do 15 km od Białego Kościoła (przy jednym punkcie dostępu), jedynym warunkiem działania połączenia jest bezpośredni kontakt wzrokowy z wieżą kościelną.
  • Możliwości, to między innymi: przeglądanie stron WWW, pobieranie filmów, muzyki, zdjęć, gier i programów, przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym (wideotelefon, oglądanie filmów w Internecie), wymiana danych pomiędzy użytkownikami sieci, korzystanie z poczty elektronicznej, wspólne gry na odległość, możliwość darmowego kontaktu z całym światem, nawet rozmowy głosowe.
  • Projekt w pierwszym etapie będzie realizowany po kosztach, bez zysków, tylko po to, aby umożliwić tani dostęp do Internetu dla wszystkich z naszego regionu.

Zgłoś się już teraz, a opłaty, jakie poniesiesz, będą rzeczywistą kwotą, bez dodatkowych kosztów. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na specjalnej stronie http://wifi.bialykosciol.pl

Opis

Już wkrótce uruchomiony zostanie pierwszy taki projekt w Polsce. Radiowy dostęp do Internetu dla każdego posiadającego w domu komputer. Nie potrzebny jest już telefon, a z usługi korzystać będą mogli nawet mieszkańcy Strzelina i dalszych miejscowości.

Do tej pory korzystać z takiego sposobu połączenia do Internetu można w takich miejscach, jak Rynek wrocławski, krakowski czy na Starówce w Warszawie. Biały Kościół będzie prawdopodobnie pierwszą miejscowością w Polsce, która zaoferuje taki sposób połączenia z Internetem mieszkańcom wsi. Są oni najbardziej pokrzywdzeni przez Telekomunikację Polską, która zbytnio nie kwapi się z uruchomieniem Neostrady na terenach małych miejscowości.

Technologia sieci bezprzewodowych WiFi pojawiła się dosyć niedawno, więc nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona, a co za tym idzie jest mało znana. Możliwości techniczne pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów w przesyłaniu danych na odległość, przez co jest silną konkurencją dla innych usług. Głównymi elementami tej sieci są punkty dostępu zwane AccesPointami, które składają się z urządzeń radiowych i anten. Punkty takie montowane są w miejscach położonych na wzniesieniach, górujących nad terenem (np. wieże kościelne lub maszty). Służą one do przekazywania sygnału do użytkowników, którzy w swoich komputerach zamontowane mają specjalne urządzenia (karty sieciowe) wraz z podłączonymi zewnętrznymi antenami. Anteny umieszczone są w miejscach, z których występuje kontakt bezpośredni (najlepiej wzrokowy) z punktem dostępu.

Odpowiednie rozmieszczenie punktów dostępu sprawia, że sieć może być widziana nawet z kilkudziesięciu kilometrów, i zapewnić dostęp mieszkańcom nawet najbardziej odległych miejscowości. Właściwością punktów dostępów jest możliwość przekazywania sygnału pomiędzy sobą.

Sercem sieci jest miejsce połączenia z siecią Internet, od którego zależy dostęp do zasobów elektronicznego świata. W Białym Kościele będzie to prawdopodobnie połączenie 2Mb na sekundę (4 razy większe niż w usłudze Neostrada). Takie parametry umożliwiają pobieranie wszystkiego, czego sobie zażyczymy, nawet filmów, muzyki, gier i programów o dużej objętości. Przy tym, wcale nie trzeba już będzie czekać całej nocy na zakończenie procesu pobieranie, a np. filmy o bardzo dobrej jakości cyfrowej, możemy oglądać na żywo z Internetu bez ściągania na swój komputer.

Trzeba wspomnieć również, że dostęp do większości stron WWW nie sprawi żadnego problemu. W każdej chwili uzyskamy dostęp do wybranej strony w ciągu ułamka sekundy. A ładowanie całej strony zajmie najwyżej dwie-trzy sekundy. Podczas szukania pracy, uzyskamy dostęp do tysięcy ofert w Internecie, a dodatkowo ewentualny pracodawca na pewno zadowolony będzie z pracownika posiadającego umiejętności w zakresie znajomości Internetu. Nauka w szkole będzie szła bardzo lekko, gdyż uzyskamy dostęp do skarbnicy wiedzy, gdzie ściągniemy nawet gotowe wypracowania i rozwiązane zadania. Nauka języków, encyklopedie, książki, to wszystko jest teraz w zasięgu ręki bez wychodzenia z domu.

Rozmowy staną się teraz całkowicie darmowe. Korzystając z odpowiednich programów będziemy mogli porozmawiać z ciocią z Ameryki lub innego kontynentu, nawet przekazując obraz i dźwięk w czasie rzeczywistym. Można również wysyłać darmowe SMS lub wejść na Czata oraz korzystać z poczty elektronicznej. Już wkrótce każdy będzie mógł mieć swój własny, niepowtarzalny adres e-mailowy, np. janNowak@bialykosciol.pl. Można sobie wyobrazić, jakie zrobimy wrażenie wśród znajomych, a dodatkowo ułatwi nam to szukanie pracy.

Technologia sprawia, że każda firma będzie mogła zaistnieć w sieci za bardzo małe pieniądze. Udostępnione zostanie miejsce na specjalnym serwerze przeznaczonym na strony WWW. Utrzymanie i prowadzenie będzie bardzo tanie, więc dostępne dla każdej firmy. Oprócz tego, można będzie wykonać na zamówienie specjalny interaktywny serwis, np. sklep lub system rezerwacji miejsc noclegowych dla gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wypoczynkowych.

Ale sieć WiFi to nie tylko dostęp do Internetu. To również niezależna komunikacja między wszystkimi użytkownikami sieci. To możliwość błyskawicznego przesyłania danych do kolegi mieszkającego w innej miejscowości. To również możliwość wspólnej pracy. Wszystkich możliwości nie sposób tutaj wymienić, więc wszelkie pytania proszę zadawać telefonicznie (tel. 601 980 582) lub mailowo (bialykosciol@bialykosciol.pl).

Ten wpis umieszczono w kategorii Życie mieszkańców i otagowano , , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.