III rajd na tapecie

Już teraz gotowy jest plan kolejnego rajdu rowerowego, który odbędzie się w Białym Kościele w tym roku. Założenia III Amatorskiego Rajdu Rowerowego Po Wzgórzach Strzelińskich są wielce ambitne, ale na pewno możliwe do zrealizowania. W tym roku rajd odbędzie się prawdopodobnie 17 lipca, w sobotę. Dodatkowo rozważanych jest kilka innych wariantów.

• Od 500 do 1000 zawodników uczestniczących w wyścigu.
  • Osiem kategorii, cztery kategorie wiekowe, każda z podziałem na płeć.
  • Opłata startowa w wysokości 10 zł (miało być 5 zł, ale to znów za niska opłata, która może być powodem „białych”” zgłoszeń).
  • Trasa o długości 40 km, przebiegająca przez tereny leśne i górzyste.
  • Wsparcie ze strony urzędów: Starostwo, Gminy i Wojewoda.
  • Patroni medialni w postaci prasy, radia i telewizji.
  • Liczni sponsorzy, w tym sponsor generalny.
  • Rozbudowany system łączności oparty na przenośnych radiach CB.
  • Profesjonalnie opracowany plan zabezpieczenia trasy rajdu, opisujący służbę zabezpieczeniową, punkty medyczne, łączność, rejestrację przejazdu zawodników, oznakowanie trasy, organizację ruchu zastępczego na drogach lokalnych.
  • System informatyczny, który rejestrował będzie kolejność zawodników na punktach kontrolnych i mecie oraz przekazywał wyniki bezpośrednio do Internetu.
  • Dynamiczna reklama w prasie, radiu i telewizji, aby przyciągnąć ludzi z całej Polski

Warianty trasy trzeciego rajdu rowerowego

Wstępny harmonogram przygotowań przewiduje w pierwszym etapie pozyskanie patronatu urzędowego, medialnego oraz pomocy w organizacji rajdu. W kolejnym to znalezienie odpowiedniej liczby sponsorów. Do końca maja uregulowane zostaną wszelkie sprawy formalne, a do końca czerwca dobiegną końca przygotowania techniczne.

Równolegle przygotowujemy festyn, który urozmaici przebieg rajdu rowerowego. Przewidywany jest występ znanych zespołów muzycznych, obecność radia i telewizji oraz liczne konkursy. Całość uwieńczona wspólną imprezą biwakową.

Wszystkich, którzy czują się na siłach aby pomóc w organizacji rajdu, gorąco zapraszamy do współpracy. Prosimy o kontakt na adres mailowy rajd@bialykosciol.pl. Prosimy o pozostawienie numeru telefonu, a na pewno się skontaktujemy.

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.