Warsztaty nurkowania jaskiniowego

W dniach od 10 do 13 czerwca bieżącego roku Podkomisja Nurkowania Jaskiniowego KTJ PZA zorganizowała po raz kolejny w Gębczycach koło Strzelina Warsztaty Nurkowania Jaskiniowego.

Uczestnikami warsztatów byli doświadczeni płetwonurkowie oraz „jaskiniowcy” z całego kraju. Wielu z nich przybyło po raz kolejny na tegoroczną edycję warsztatów aby doskonalić nabyte wcześniej umiejętności i dzielić się doświadczeniami z innymi. Duże zainteresowanie i chęć uczestnictwa w warsztatach ucieszyła organizatorów, którzy zadbali o przygotowanie licznych atrakcji.

fot. Paweł Mordkowicz

Podczas Warsztatów poruszane były zagadnienia teoretyczne: począwszy od charakterystyki środowiska jaskiniowego, poprzez sposoby poruszania się w nim, aż do planowania akcji i sposobów konfiguracji sprzętu nurkowego.

fot. Paweł Mordkowicz

Znakomitym uzupełnieniem wykładów były ćwiczenia na „sucho” oraz mokro – w pobliskim kamieniołomie (i nie tylko, gdyż niektóre z zajęć nadwodnych odbywały się w strugach wiosennej ulewy). Po zaliczeniu ćwiczeń w kamieniołomie można było zrelaksować się przez chwilę w Caffe Groza.

fot. Paweł Mordkowicz

Więcej na stronach Podkomisji Nurkowania Jaskiniowego.

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.