Pokoje gościnne u Kowalczyka

Szczęśliwie – szczególnie dla przyjezdnych gości – pojawiły się nowe miejsca noclegowe w Białym Kościele. W odległości zaledwie kulkuset metrów od zalewu i tyleż samo od centrum miejscowości, na wzgórzu, z przepięknymi widokami stoi dom Państwa Kowalczyków.

Położenie wręcz idealne: niedaleko od wody, wzgórz i lasów, a przy tym również blisko sklepów. Przed domem znajduje się rozwidlenie kilku dróg prowadzących do centrum miejscowości, nad zalew, do lasu. Dom położony jest w niemal najwyższym punkcie miejscowości Biały Kościół. Roztacza się stąd najlepszy widok na Wzgórza Strzelińskie (Gromnik, Nowoleska Kopa) oraz zalew, nad którym znajduje się ośrodek rekreacyjny.

Wokół domu jest bardzo czysto i „zielono”. Na podwórko można wjechać samochodem, jest również miejsce na rowery. Obok bocznego wejścia do domu znajduje się przytulny kącik. W gorące popołudnie to chłodne schronienie przed słońcem, a wieczorem świetne miejsce na grillowanie. W oczy rzuca się sporej wielkości taras, który na pewno skusi amatorki (a może i amatorów) kąpieli słonecznych, tym bardziej, że taras znajduje się po stronie południowej. Dla dzieci jest tu sporo przestrzeni, a dzięki dużej odległości od rychliwej drogi można im pozwolić na nieco więcej swobody.

Zaglądnijmy do środka…

Dom składa się z trzech pięter. Dla gości przeznaczono w całości parter z osobnym wejściem oraz kilka pomieszczeń na drugim piętrze.

Parter to w sumie trzy pomieszczenia: 4-osobowy pokój, łazienka oraz kuchnia połączona z jadalnią i przedpokojem. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest tu wszystko czego potrzeba podczas pobytu na urlopie. Pokój „pachnie” nowością. Pierwsze, co rzuca się w oczy to okno wychodzące na południe, z którego przepiękny widok na wzgórza i zalew. Mimo, że godzina popołudniowa i słońce znajduje się zaraz za oknem, to w pokoju jest chłodno. Zapewne dlatego, że słońce znajduje się wysoko i jego promienie docierają zaledwie do parapetu.

Spędziłem w tym pokoju zaledwie kilka minut, ale i tak odniosłem wrażenie, że jest tu przytulnie. Łóżka są szerokie, mogę się domyślać, że wygodne :), przy każdym łóżku szafka, a na łóżku pachnąca pościel i ręczniki. Jest również duża szafa i kilka krzeseł.

Kuchnia wyposażona jest w lodówkę, frytownicę, kuchenkę elektryczną i czajnik elektryczny. Są szafki, stół i krzesła. Czy czegoś brakuje? Chyba nie.

Na uwagę zasługuje łazienka. Nie mała, czysta, praktyczna. W większości hoteli w Polsce, ale również w Czechach, w których zdarzyło mi się przebywać przez ostatnich kilka lat, takie łazienki widziałem tylko w tych najlepszych. Mogę śmiało powiedzieć, że za wynajem samej łazienki powinniśmy zapłacić kwotę, jaką płacimy za cały pobyt u Państwa Kowalczyków.

Oprócz parteru gospodarze przygotowali również jeden 2-osobowy pokój na drugim piętrze. Aby się do niego dostać trzeba skorzystać ze wspólnego wejścia z gospodarzami. Pokój zlokalizowany jest również od strony południowej. Tak jak pokój na parterze, posiada on okno z widokiem na wzgórza i zalew. Ma on jednak przewagę nad pokojem dolnym ze względu na wysokość. Wyposażenie to dwa łóżka i szafa.

Dostęp do kuchni i jadalni możliwy jest po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzami domu. Nie ma natomiast problemów z łazienką, której drzwi wejściwe znajdują się na przeciw drzwi do pokoju. Tak jak łazienka na parterze, również ta łazienka nie pozostawia nic do życzenia. Dodatkowo uderza jej wielkość.

W pokojach nie ma telewizorów, jest jedynie radio. Dla mnie jednak to nie jest wada 🙂 Jeśli jednak podczas pobytu u Państwa Kowalczyków trafi się akurat finałowy mecz lub ważny odcinek telenoweli, gospodarze z przyjemnością udostępnią pokój telewizyjny.

W planach Państwo Kowalczykowie mają udostępnienie kolejnych pokojów dla gości. W najbliższej przyszłości będzie to jeszcze pokój 3-osobowy. Więcej szczegółów można uzyskać telefonicznie pod numerem podanym na końcu tego artykułu.

Podsumowanie

Jeśli planujesz pobyt wakacyjny z rodziną w Białym Kościele, to z pewnością docenisz zalety odizolowanego od pozostałego domu – parteru. Osobna kuchnia, łazienka i duży pokój dla czterosobowej rodziny będą w sam raz dla Ciebie za niewielkie pieniądze. Również pokój w części wspólnej znajdzie uznanie, szczególnie wśród osób, które większość czasu spędzać będą nad wodą lub w lesie, a pobyt u Państwa Kowalczyków na pewno wyjdzie im na dobre, szczególnie ze względu na duży standard – niemalże przewyższający pobyt w hotelach, szczególnie biorąc pod uwagę łazienki.

Cechy:

 • widok na zalew i wzgórza z okien pokojów
 • blisko do lasu, nad zalew oraz do centrum miejscowości
 • spokojna okolica i daleko od ruchliwych ulic
 • łatwy dojazd samochodem oraz możliwość parkowania na terenie posesji
 • kącik grillowy, taras oraz dużo przestrzeń do zabawa dla dzieci

Parter:

 • oddzielne wejście
 • pokój 4-osobowy
 • łazienka
 • w pełni wyposażona kuchnia połączona z jadalnią

Pokój na II piętrze:

 • pokój 2-osobowy
 • łazienka
 • możliwy dostęp do kuchni

Ceny za pobyt: od 25 do 30 zł od osoby za dobę

Kontakt: Kamienna 35, 57-100 Biały Kościół, tel/fax +48 71 392-67-55, kom. +48 603-171-130

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie i otagowano , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.