Rewitalizacja ośrodka wypoczynkowego

Kilka tygodni temu, w artykule „Co z rewitalizacją ośrodka wypoczynkowego?„, zastanawialiśmy się jak potoczyły się plany z 2008 roku dotyczące gruntownej przebudowy i remontu ośrodka wypoczynkowego w Białym Kościele. Przy okazji pobytu w gminie w sprawie rajdu rowerowego, dostaliśmy krótką informację od Pani Burmistrz. Plany są w dalszym ciągu aktualne, niestety do chwili obecnej nie znalazł się inwestor, który byłby chętny na podjęcie się planu rewitalizacji. Sama gmina nie posiada już środków własnych, a plany pozyskiwania współfinansowania z funduszy europejskich należy odłożyć na rok 2013, obecne limity zostały już wykorzystane (co akurat bardzo dobrze świadczy o gminie).

Ale to nie znaczy, że plan został porzucony. Jakiś czas temu powstał nowy kosztorys prac podzielony na 3 etapy. Zrezygnowano w nich z budowy kompleksu hotelowego na rzecz zmniejszenia kosztów. Wciąż poszukiwany jest inwestor, ale wyraźnie widać, że są teraz większe szanse z uwagi na dużo mniejsze koszty inwestycji.

Kosztorys rewitalizacji ośrodka wypoczynkowego w Białym Kościele

Jak widać z poniższego kosztorysu, w pierwszym etapie planowana jest budowa nowych domków wraz infrastrukturą, w drugim nowego baseniku dla dzieci i placu zabaw, a w ostatnim etapie budowa przebieralni. Mamy nadzieję, że znajdzie się inwestor, który podejmie się realizacji tej inwestycji.

Ten wpis umieszczono w kategorii Życie mieszkańców i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

Jedna odpowiedź do Rewitalizacja ośrodka wypoczynkowego