Znakowanie trasy rajdu – zdjęcia

Zdjęcia

Ponieważ w tym roku nie udało nam się zorganizować profesjonalnej relacji fotograficznej z przebiegu rajdu, będziemy stopniowo zamieszczać zdjęcia wykonane przez nas samych oraz zdjęcia dostarczone nam przez innych. Pierwsza porcja zdjęć pochodzi od Piotra Szostka, który jest wychowawcą w Zakładzie Karnym w Strzelinie i wraz z więźniami przygotowywał, znakował i zabezpieczał trasę przejazdu. Przy okazji jeszcze raz chciałbym podziękować za ich zaangażowanie w organizację tegorocznej imprezy.

Plan

Za wszystko, co dotyczyło trasy, odpowiedzialny był Robert Rożek. To on nadzorował prace przy znakowaniu. Wcześniej jednak przygotowany został plan zabezpieczenia, który uwzględniał praktycznie każde skrzyżowanie – rysunki, obsługa, taśma, znaki, rozstawienie służby zabezpieczającej, straży pożarnej, karetek, policji drogowej i straży miejskiej.

W planie tym uwzględniana jest również organizacja ruchu zastępczego, przez co musieliśmy uzgodnić i uzyskać pozwolenie z Komendy Wojewódzkiej Policji – tak, jakby to była impreza masowa. Wcześniej jednak uzgodnienia z Gminą Strzelin, Przeworno, Nadleśnictwem, Leśnictwami, Starostwem, Zarządem Dróg, Strażą Pożarną, Policją Powiatową. Potem wizje lokalne wraz z policją i strażą miejską na trasie. Do tego jeszcze dochodziło rozplanowanie dojazdu do każdego punktu i dowiezienie osób na punkty. To była bardzo trudna część tej pracy. W zabezpieczenie trasy zaangażowane zostało najwięcej sił i najwięcej środków.

Znakowanie trasy

To była bardzo przyjemna, aczkolwiek niełatwa praca. Znakowanie poprzedzone było przygotowaniem i oczyszczaniem trasy kilka dni wcześniej. Do znakowania trasy użyte zostały przepięknie wykonane strzałki przez penitencjariuszy Zakładu Karnego w Strzelinie. Materiał na strzałki otrzymaliśmy z Tartaku Michalskich w Dębnikach. Ponad 150 sztuk zostało umieszczonych na większości skrzyżowań – 25 kilometrowej trasy rajdu. Do znakowania użytych zostało również ponad 4km taśmy zabezpieczającej, która udostępniona została nam przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie.

Znakowanie trwało cały piątek (16 września) i dokończone zostało w sobotę rano. Bardzo dziękuję w tym miejscu mieszkańcom Białego Kościoła: Waldemarowi Nejmanowi i Hubertowi Nieścieronkowi za pomoc w znakowaniu trasy i transporcie samochodami terenowymi. Dziękuję również Dawidowi Karoniowi, który otwierał i zamykał trasę rajdu na motocyklu, a który aktywnie uczestniczył i pomagał nam w znakowaniu trasy.

W znakowaniu uczestniczyli oczywiście więźniowie, którzy wykazali się niesamowitą pracowitością. Czynną pomoc otrzymaliśmy również od samych funkcjonariuszy Służby Więziennej: Piotra Szostka i Jana Arkiteka. Imienne podziękowania dla chłopaków: Sebastian Hruby, Grzegorz Szymański, Piotr Chmielewski, Artur Kowalski, Ronald Frysiak, Sebastian Mikłaszewicz, Robert Adamiak.

Wielkie dzięki wszystkim!

Ten wpis umieszczono w kategorii Galeria zdjęć, Maraton Rowerowy, Multimedia i otagowano , , , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.