O miejscowości

[…] Tu, na niezbyt rozległym obszarze, piękno przyrody tworzy harmonijną całość z zabytkami kultury. Tu przed wiekami, podobnie jak i dzisiaj, rozbrzmiewała mowa polska w ustach pracowitego rolnika, rzucającego ziarno w wydartą odwiecznej puszczy urodzajną ziemię… To tu znalazł się nasz Biały Kościół […]

Widok na Biały Kościół

Choć Biały Kościół jest niewielką miejscowością ma niezwykle bogatą historię, której początki sięgają aż XII wieku. Ale nie tylko historia ściąga tu rzesze turystów. Ma ona wiele innych walorów, takich jak: zabytkowy kościół, lasy, zalew, ośrodek wczasowy, malownicze wzgórza. Zapraszamy więc gorąco do zapoznania się z geografią oraz ofertą turystyczną naszej miejscowości. Okazale prezentująca się przyroda tworzy niepowtarzalny klimat wokół Białego Kościoła, pozwalając wypocząć każdemu, kto tutaj zawita. Również okolice godne są zainteresowania przybyłego tu turysty.

Turysta, wczasowicz lub kuracjusz, udający się z Wrocławia do renomowanych uzdrowisk Ziemi Kłodzkiej, wkrótce po przejechaniu monotonnej niziny, zaraz za Strzelinem zwróci z pewnością uwagę na ciąg zalesionych wzniesień widocznych z lewej strony. To Wzgórza Strzelińskie. Niewielki region o specyficznym uroku, stworzony przez naturę, jak i wielowiekową działalność człowieka. Malownicze wzniesienia, pokryte łanami pól i zielenią ukwieconych łąk, porośnięte w górnych partiach lasem o urozmaiconym kolorycie drzew liściastych i iglastych, w niczym nie ustępują, a może nawet przewyższają romantyczny czar masywu niedalekiej Ślęży.

Leave a Reply