Zalew
Zalew składa się z dwóch jezior połączonych kanałem przepustowym, przy którym znajduje się ośrodek wypoczynkowy oraz stanica. Wysokość tafli wody obu jezior jest inna. Jezioro wschodnie jest wyżej położone, a jego nadmiar wody „spada” do jeziora zachodniego. Jeziora te są rajem dla wędkarzy i rodzin przybyłych nad wodę. W pobliskim ośrodku wypoczynkowym można również zażywać kąpieli wodnych.
Wzgórza strzelińskie
Tereny wzgórz to łagodne wzniesienia oraz szczyty, nieprzekraczające wysokości 400 m n.p.m. Najwyższy z nich to Gromnik. Ze względu na swoją łagodność, wzgórza strzelińskie znakomicie nadają się na piesze wędrówki, trasy rowerowe i ścieżki jazdy konnej.
Trasy rowerowe
Tereny wkoło miejscowości są dostosowane do tras rowerowych. Właśnie w ich obrębie odbywa się corocznie rajd rowerowy.
Kamieniołomy
W okolicy jest kilka nieczynnych wyrobisk kamieniołomu. W samej miejscowości są dwa, natomiast w pobliskich Gębczycach jedno, które jest niebywałą atrakcją dla zażywających kąpieli oraz trenujących nurkowanie oraz wspinaczkę.
Kościół
Nad Białym Kościołem góruje kościół, który został odbudowany po wojennych zniszczeniach. Właśnie od niego pochodzi nazwa miejscowości. Budowla została uznana za zabytek.
Piece wapienne – Kalbruch
Piece wapienne w miejscowości Gębczyce, ukryte w głębi lasu, w miejscu przez miejscowych nazywanym Kalbruchem. W nich powstawało kiedyś wapno, używane do celów budowniczych.
Tajemniczy Gromnik
Najwyższe wzniesienie wzgórz strzelińskich. Na jego szczycie ruiny zamku, z którym związanych jest wiele legend. Jedna z nich mów, że może tu być ukryta bursztynowa komnata.
Wędkarstwo
Bardzo chwalone przez wędkarzy są dwa jeziora tworzące zalew. Również kilka stawów hodowlanych ukrytych wewnątrz lasu są zachęcające pod względem bogactwa ryb. Na zalewie wystarczy karta wędkarska PZW.
Wyrobisko kaolinu
Mały akwen wodny w pobliżu miejscowości Gębczyce, niegdyś wyrobisko kaolinu, czyli szamotu służącego do wyrabiania form pieców oraz wkładów kaflowych oraz kominkowych. Dziś stanowi niemałą atrakcję dla spragnionych dzikich kąpieli.
Nurkowanie
Kamieniołomy są również niemałą pokusą dla płetwonurków. Tereny te znakomicie nadają się do trenowania oraz podziwiania podwodnego świata.