Zalew

Widok na zalew

Panorama z widokiem na zalew

W odległości około 200 m od centrum wsi na południe znajdują się dwa zbiorniki o łącznej powierzchni 20 ha, zasilane wodami OławyPogródki. Nad ich brzegami znajduje się ośrodek wypoczynkowy. Jeziora te stanowią ogromną atrakcję dla wędkarzy. W lecie ściągają tu rzesze turystów, którzy spędzają wolny czas na kąpieli oraz przechadzkach po okolicy.

Widok zalewu z pocztówki (lata 70')

Widok zalewu z pocztówki (lata 70')

Dwa zbiorniki wodne, niegdyś tworzyły jedno rozlewisko, które powstawało, gdy rzeka wylewała na okoliczne łąki. Po przeprowadzeniu melioracji w latach 70-tych pełnią rolę zbiorników retencyjnych, jak również terenów wędkarskich i rekreacyjnych. Nad brzegami zalewu znajduje się ośrodek wypoczynkowy oraz harcówka. Zbiorniki znane są z dużych karpi oraz sandaczy. Jest tu także mnóstwo leszczy, płoci i okoni. Niekiedy ktoś złowi amura, a nawet węgorza.

5 Odpowiedzi do Zalew

 1. Sylwia napisał(a):

  Dlaczego ostatnimi czay nie można się kąpać?

 2. Tajniak napisał(a):

  A syf tam nieziemski jest nie raz było zamykane bo bakterie coli

 3. Gośka napisał(a):

  A jak ma wyglądać,skoro nikt z okolicznych mieszkańców nie pamięta aby były tam prowadzone jakiekolwiek prace konserwacyjne zbiornika.W rejonach typowo turystycznych i bogatszych ,po to aby nie występowały sinice umieszcza się pływające elementy z roślinnością ,które napowietrzają wodę,oczyszczają i zapobiegają rozwojowi sinic.Cały ośrodek ,wymaga rozsądnych inwestycji ( zamiast szamba -oczyszczalnia) nie wspominając już o bazie noclegowo -usługowej a na sam koniec potrzebny jest dobry gospodarz terenu.

 4. Artur napisał(a):

  Od dawna tam nie bywam. Wolę pokonać więcej km i pojechać nad jezioro nyskie, plaża czyściutka, woda również 🙂 chociaż Biały Kościół ma swój urok 🙂

Dodaj komentarz