Dojazd

Samochodem

Mapka dojazdu do Białego Kościoła

Droga dojazdowa

Rozpoczynając podróż we Wrocławiu, kierujemy się drogą numer 395 w kierunku Strzelina. Przejeżdżamy przez miasto, jadąc dalej w kierunku Ziębic, przez miejscowości Strzegów oraz Szczodrowice. W tej ostatniej napotkamy przejazd kolejowy. Po około 250 m dojedziemy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo (drogowskaz wskazuje kierunek: Biały Kościół). Pozostaje przejechanie pod wiaduktem kolejowym. Należy tutaj zachować ostrożność, gdyż przejazd jest wąski i niski (3 m wysokości). Pierwszeństwo przejazdu należy do pojazdów jadących od strony Białego Kościoła, dlatego należy ustąpić pierwszeństwa.

Pociągiem

Podróżujący pociągiem mają ułatwiony dojazd ze względu na bezpośrednie połączenia kolejowe z dworca Wrocław Główny w kierunku Kłodzka lub Międzylesia. Stacja Biały Kościół jest 7 przystankiem w następującej kolejności: Smardzów Wr.ŻórawinaWęgryBoreczekWarkocz oraz Strzelin. Po wyjściu z pociągu należy kierować się w stronę przeciwną do budynku stacji – w stronę wschodnią. Należy pokonać tory kolejowe, za którymi droga prowadzi do szosy.

Linia PKP z Wrocławia do Białego Kościoła

http://www.pkp.pl

Autobusem

Od 2 lipca 2018 funkcjonuje Strzelińska Komunikacja Publiczna, której autobusy kursują regularnie każdego dnia. Rozkład jazdy jest dobrany tak, aby można było z łatwością połączyć podróż pociągiem i autobusem.

Linia 3: Strzelin – Szczodrowice – Dankowice – Kazanów – Nowolesie – Gębczyce – Biały Kościół – Strzegów – Strzelin.

Linia 13: Strzelin – Szczodrowice – Biały Kościół – Gębczyce – Nowolesie – Kazanów – Dankowice – Biały Kościół – Strzegów – Strzelin.

Linia 5: Strzelin – Dębniki – Biały Kościół – Myszkowice – Biały Kościół – Dębniki – Strzelin.

Rozkład jazdy.

Leave a Reply