Gębczyce „Nietoperek”

Kalbruch

Dom w zacisznym miejscu w centrum lasu w odległości 1 km od miejscowości Gębczyce oraz 3 km od Białego Kościoła.

Nazywany przez okolicznych mieszkańców Domem na Kalbruku, to zabytkowy budynek o metrowych ścianach z granitu, wzniesiony w 1858 r. Usytuowany jest w zacisznym miejscu w środku lasu i okolony wzniesieniami malowniczych Wzgórz Strzelińskich.

Swoją obecną nazwę zawdzięcza skrzydlatym mieszkańcom tutejszego lasu oraz zaprzyjaźnionej z gospodarzami 12 Wrocławskiej Drużynie Harcerskiej Nietoperki.

Obok domu, jak wieże warowne, stoją dostojnie dwa piece wapienne, nadając temu miejscu niepowtarzalny klimat. Nieopodal znajduje się dawne wyrobisko marmurów zalane wodą – jedyne w Europie Środkowej miejsce występowania pomarańczowych kryształów granatów o jubilerskiej jakości.

Przed domem jest altana, miejsce na ognisko i grill, a dla dzieci huśtawki i teren do zabaw. To miejsce, to doskonała baza dla uwielbiających spokój, zabytki i piękno otaczającej przyrody.

Do wyboru 5 pokoi: dwa 2 osobowe, dwa 4 osobowe i jeden 3 osobowy.

Do dyspozycji Gości:

  • kuchnia wyposażona w lodówkę, kuchenkę gazową, mikrofalę, zlewozmywak, zmywarkę do naczyń oraz garnki, talerze, sztućce i szkło;
  • pełny węzeł sanitarny (z dwoma niezależnymi i niekrępującymi prysznicami, dwoma niezależnymi ubikacjami oraz dwoma ogólnodostępnymi umywalkami);
  • sala telewizyjno-wypoczynkowa z tv sat kinem domowym i kominkiem;
  • komputer z dostępem do internetu oraz sieć Wi-Fi w całym domu;
  • teren rekreacyjny.

Adres: 57-100 Gębczyce 28F, tel. +48 71 392-90-18, kom. +48 603-917-373.
http://gebczyce.spanie.pl/

Jedna odpowiedź do Gębczyce „Nietoperek”

Leave a Reply