XI Wrocławski Marsz na Orientację w Białym Kościele!

logo_mmnoZawody w Białym Kościele otwierają drugie dziesięciolecie Matematycznych Marszów na Orientacje. Jest to ich XI edycja.

Weźmie w nich udział 900 zawodników – uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół Dolnego Sląska, a także studenci matematyki z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.

logoWPM

Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 800 osób.

W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

Organizatorzy:
Dyrekcja Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego
Zarząd Fundacji Stypendialnej Matematyków Wrocławskich

Współpraca:
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białym Kościele
Sołtys i Rada Sołecka Białego Kościoła

Patronat Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UWr

logoUWr


logo_im

 

Data: 5 X 2013
Baza zawodów: Ośrodek Wypoczynkowy „Biały Kościół”.
Uroczyste rozpoczęcie zawodów godz. 9:30, zakończenie i rozdanie nagród ok. 14:30.

Więcej informacji:

http://www.fmw.uni.wroc.pl/?q=dla-uczni%C3%B3w/marsz-na-orientacj%C4%99/2013/xi-wroc%C5%82awski-marsz-na-orientacj%C4%99-2013

http://www.fmw.uni.wroc.pl/?q=dla-uczni%C3%B3w/marsz-na-orientacj%C4%99/wroc%C5%82awskie-matematyczne-marsze-na-orientacj%C4%99

Ten wpis umieszczono w kategorii Szkoła podstawowa, Wydarzenia. Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.