Już wkrótce Kurs Alpha w Białym Kościele

ZAPRASZAMY NA II EDYCJĘ KURSU ALPHA

Na co dzień rzadko znajdujemy czas, żeby zastanowić się nad podstawowymi dla każdego człowieka pytaniami: „Skąd się wziąłem? Po co żyję? Jaki to wszystko ma sens? Co będzie po śmierci?” Tracimy dużo czasu przed telewizorem a brakuje nam go na spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. A jeżeli już się spotykamy, praktycznie nie rozmawiamy o Bogu. Chodzimy do kościoła, ale czy rzeczywiście wiara jest sensem naszego życia, a Jezus Chrystus najważniejszą Osobą? Czy możesz powiedzieć, że Go znasz, spotkałeś, tak osobiście, nie symbolicznie? Spotykamy Pana na każdej Mszy świętej. Ale dla wielu katolików obecność na Mszy św. to trochę tak, jak oglądanie filmu od połowy. Niby wiadomo, gdzie dzieje się akcja, jacy aktorzy występują, ale tak do końca to nie wiadomo, o co chodzi. Jeżeli rozumiesz, co mam na myśli, masz pytania na temat wiary, nurtują Cię wątpliwości, mam dla Ciebie propozyję. Kurs Alpha, na który Cię zapraszamy, daje możliwość, aby rozmawiać o tym, co dla chrześcijan jest punktem wyjścia. Często nasze osobiste doświadczenia, a czasem spaczony przez media obraz Boga i Kościoła, sprawiają, że nie zdajemy sobie sprawy z mocy wiary. A wiara potrafi przecież być prawdziwą siłą, daje nadzieję, radość, nadaje sens i znaczenie. Pozwala doświadczyć, zaprzyjaźnić się i pokochać Jezusa, który nie jest jakąś abstrakcją, ideą, ale żywą Osobą, której spotkanie może przemienić nasze życie.
Kurs Alpha to cykl spotkań, które odbywać się będą co wtorek w szkole w Białym Kościele.
Pierwsze odbędzie się 8 października br. – zapraszamy na godzinę 18.30 (zakończenie ok. godz. 21.00).
Każde spotkanie rozpoczyna się wspólną kolacją, jest czas na rozmowę, wzajemne poznanie. Po kolacji wysłuchamy świadectwa i wykładu. Będzie to wstęp do rozmów w kilkuosobowych grupach. Uczestnicy kursu będą mogli zadawać pytania, próbować samemu odpowiadać na nie lub słuchać, co do powiedzenia mają inni.
Kurs Alpha adresowany jest do wszystkich. Zarówno tych, którzy określają siebie jako wierzących, jak też do tych, którzy wiarę zagubili. Ze względu na konieczność przygotowania dla uczestników kolacji i zapewnienia odpowiedniej liczby sal na spotkania w grupach, prosimy o wcześniejszą rejestrację swojego uczestnictwa. Kurs składa się z dziesięciu cotygodniowych spotkań. Przewidziany jest również jeden weekendowy wyjazd.

Zapisy: Telefonicznie pod numerem: 515 751 131, oraz internetowo pod adresem:
alphabialykosciol@outlook.com facebook: Kurs Alpha- Biały Koścół

SPOTKAJMY SIĘ NA ALPHA!

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie. Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.