Grand Prix Polonia 2003

Grand Prix Polonia 2003

W dniach 22-24 sierpnia 2003r. odbędzie się w Białym Kościele Grand Prix Polonia w biegach na orientację.

Tak dużej imprezy jeszcze w Białym Kościele nie było! Czekamy więc z niecierpliwością i mamy nadzieję, że frekwencja dopisze. Organizator przewiduje około 600 zawodników uczestniczących w imprezie. Chętni zgłaszać mogą się przy pomocy elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie http://www.orienteering.pl/gpp2003. Zgłoszenia można również wysyłać listownie, wypełniając wydrukowany ze strony organizatora formularz zgłoszeniowy.

W sobotę (drugiego dnia GPP) odbędzie się również 2 Amatorski Rajd Rowerowy Po Wzgórzach Strzelińskich. Szczegóły na stronie http://rajd.bialykosciol.pl.

Zawodnicy na trasie

Centrum zawodów GPP znajdować się będzie na ośrodku wypoczynku letniego w Białym Kościele (na kąpielisku). Zawody rozgrywane będą na terenie Wzgórz Strzelińskich – malowniczego pasma niewielkich wzniesień poprzecinanych gdzieniegdzie jarami. Miejscami występują skały i kamienie. Przebieżność większości terenów bardzo dobra.

Choć właściwa impreza rozpocznie się dopiero w piątek 22 sierpnia, organizator przygotował trening na mapie Witostowice (10 km od centrum zawodów) w czwartek 21 sierpnia.

Organizator proponuje zakwaterowanie i wyżywienie w centrum zawodów. Na specjalne życzenie uczestników poprzednich edycji GPP przygotowane będzie pole namiotowe z pełnym wyposażeniem (namioty organizatora z łóżkami oraz materacami), a także zapleczem sanitarnym. Na miejscu znajdować się będzie również stołówka, w której serwowane będzie całodzienne wyżywienie (możliwe jest także zamawianie pojedynczych, wybranych posiłków).

Przypominamy: Bieg na orientację (Orienteering) to wspaniała zabawa, w której uczestniczyć może każdy. Zawody polegają na odpowiednim poruszaniu się po wyznaczonym terenie i „zaliczanie” poszczególnych punktów kontrolnych. Zakres terenu poszczególnych zawodów oznaczony jest na mapie. Wraz z mapą, każdy zawodnik dostaje instrukcje, według której powinien się poruszać. Wygrywa ten, kto zaliczy najwięcej punktów oraz pokona trasę w najkrótszym czasie

Zapraszamy na stronę organizatora http://www.orienteering.pl, gdzie dowiedzieć się można dużo więcej o zawodach oraz istocie Orienteeringu.

Organizator:
Dolnośląski Związek Biegu na Orientację
ul.Borowska 1-3
50-529 Wrocław

Komitet organizacyjny:
Piotr Cych – kierownik zawodów
Jacek Kozłowski – sędzia główny
Marcin Ciszek – budowa tras
Anna Włodarczyk – kontakt z mediami

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii i otagowano , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.