IV Rajd od "Podszewki"

Małgorzata Wójcik

Po ubiegłorocznym niewypale jakim okazało się połączenie amatorskiego rajdu rowerowego po Wzgórzach Strzelińskich z festynem na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego w Białym Kościele, postanowiliśmy, że IV Amatorski Rajd Rowerowy po Wzgórzach Strzelińskich 2005 zorganizowany zostanie jako typowo sportowo-rekreacyjna impreza. Dzięki życzliwości Towarzystwa Trzeźwościowego „PROMIENIE”, start i metę urządziliśmy na terenie harcówki sąsiadującej z OSiR Biały Kościół i chyba słusznie, gdyż tegoroczna impreza przebiegła w bardziej kameralnej atmosferze.

Poprzednia edycja rajdu

Z planami zabezpieczenia tras, mapkami i całym plikiem pism i załączników odbyliśmy najpierw rajd pieszo-samochodowy po urzędach gmin, nadleśnictwa, komendy woj. policji i starostwa by uzyskać zgodę i….pieniądze:) Poparcie Starostwa Powiatowego w Strzelinie, Urzędu Miasta i Gminy Strzelin oraz po raz pierwszy Urzędu Gminy Przeworno, zaowocowało tym, że pozyskaliśmy trzeciego patrona rajdu i sponsora. Każdemu z patronów i sponsorów coby było sprawiedliwie:) przydzieliliśmy jedną kategorię startową i honor wystartowania i nagradzania zawodników. Dodatkowym sponsorem nagród dla EXTREME została Pani Jadwiga Gąbka –właścicielka Sklepu Motoryzacyjnego.

Droga uzyskania pozwolenia

Dzięki sponsorom rajdu dla zawodników była dostępna woda na trasie rajdu oraz kefiry i żurek z pyszną bułką na mecie dla wolontariuszy-kanapki, a na zakończenie „stójki” w lesie, grochówka na mecie.

W tym roku odczuliśmy wyraźny brak pomocy Michała Cygala, przebywającego za granicą, który nie mógł nas wspierać swoim samochodem i operatywnością oraz „wysypanie” się samochodu Łukasza Cygala, który „uziemiony” dla odmiany na „dwóch kółkach” szalał po lesie pomagając znakować trasy. Odczuwaliśmy również brak motoru (ważna wskazówka dla darczyńców!), który robiłby objazdy tuż przed rajdem i na zakończenie oraz terenówki mogącej służby zabezpieczenia wywieźć w las:)

Waldek Mogielnicki

W tym miejscu należą się podziękowania dla Pana Sławka Bogusia z Górca, który zaalarmowany o naszych potrzebach „za pięć dwunasta” natychmiast udzielił nam I-ej pomocy podstawiając samochód i rozwożąc wolontariuszy na punkty kontrolne.

Niewymierną robotę wykonał Waldek Mogielnicki organizując radia CB dzięki czemu istniała łączność między metą i pozostałymi punktami.

W dzień rajdu, od wczesnego świtu, najładniejsze dziewczyny (sprawdziłam!) szykowały kanapki dla wolontariuszy, a Pan Franciszek Cygal z chłopakami grasował w lesie kończąc znakowanie tras 🙂

Ogromną pomoc wyświadczyła nam OSP z Nowolesia, która pod sprawnym kierunkiem komendata Pana Klusaka zabezpieczała trasy ratownikami medycznymi z profesjonalnym sprzętem. Dziękuję w imieniu organizatorów i polecamy się życzliwej pamięci na przyszły rok 🙂

Wspomniałam na zakończeniu imprezy, że gdybym miała składać wszystkim dyplomy i podziękowania, brakło by pieniędzy na ich zakup – ale taka jest prawda.

Sponsorzy nagród zawsze wraz z zawodnikami są na pierwszym planie, ale to dzięki tym niewidocznym, oddającym nam swój czas i zaangażowanie, świadczącym pomoc w przyjmowaniu zgłoszeń i wspierającym nawet najmniejszą gotówką i rzeczowo, mogliśmy jeździć, załatwiać formalności, znakować trasy, tworzyć numery startowe i identyfikatory.

Wybaczcie, jeśli znów kogoś pominęłam.

Jakie popełniliśmy błędy?

  • zawiodła reklama, na którą brakło czasu, sprawnego środka transportu i środków finansowych,
  • nie do końca wywiązaliśmy się ze swoich powinności względem sponsora (na skutek awarii samochodów, nie dotarliśmy z zaproszeniem na rajd do UG Przeworno 🙁
  • tradycyjnie już wystąpiło małe zamieszanie przy nagrodach z tą różnicą, że wobec braku II i III miejsca w kategorii EXTREME kobiet musieliśmy nagrody rozdzielić inaczej niż było zaplanowane.

Jakie plusy?

  • Pozyskaliśmy przychylność Gminy Przeworno –nowego, dodatkowego patrona rajdu i sponsora nagród,
  • dodatkowych indywidualnych sponsorów nagród specjalnych z terenu Gminy Strzelin, którym również składam podziękowania,
  • jesteśmy bogatsi o następne doświadczenia, z których skorzystamy przy organizacji następnego rajdu.

Postaramy się aby w przyszłym roku było więcej nagród, nie tylko za miejsca „medalowe” ale również nagrody specjalne. W końcu nasz „amatorski” rajd rowerowy organizuje stowarzyszenie którego celem jest Promocja Agroturystyki, Kultury, Turystyki i Sportu na Ziemi Strzelińskiej, a od innych odróżnia się nie tylko tym, że jest przeznaczony dla osób amatorsko ścigających się na rowerach ale i potknięciami organizatora, które nie do końca można przewidzieć 🙂

Nagrody

Kto wie?… Może w przyszłym roku najlepsze nagrody przypadną tym, którzy przyjadą ostatni w swojej kategorii? 🙂 Jeśli rajd rowerowy będzie dalej organizowany przy znaczącym poparciu Starostwa Powiatowego w Strzelinie, Urzędu Miasta i Gminy Strzelin oraz Urzędu Gminy Przeworno, to V Amatorski Rajd Rowerowy po Wzgórzach Strzelińskich na pewno będzie rajdem wielu niespodzianek 🙂

Kończąc, raz jeszcze WSZYSTKIM dziękuję nie zapominając również o adminie www.bialykosciol.pl – Rafale Maślance, którego ciągle celowo i na przekór 🙂 życzliwie pomijam (w końcu jakby nie było mój zastępca), a bez którego nie mogłaby się ukazać żadna informacja, bez którego wszystkie przygotowania wzięłyby w łeb.

Małgorzata Wójcik – Prezes PAKTIS

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.