Organizacja drugiej edycji rajdu rowerowego

Foto: TFox Rajd rowerowy zgromadził 133 zawodników na starcie. Nie wszyscy jednak dojechali do mety. Zawiniły szerszenie….

Pogoda dopisała, warunki atmosferyczne idealne do uprawiania sportów rowerowych. Frekwencja naprawdę znakomita: 133 zawodników, tego się nikt nie spodziewał. Nie spodziewano się również szerszeni na trasie, które urządziły sobie polowanie na zawodników. Efekt: 20 osób pogryzionych, 8 w szpitalu.

Foto: TFox

Oprócz problemów na trasie, szerszenie dodatkowo przyczyniły się do zamieszania na mecie. Jako organizator musieliśmy stawić czoła problemom dojazdu karetek pogotowia do miejsc, w których szerszenie atakowały. Między innymi dlatego powstało spore opóźnienie przed ogłoszeniem listy zwycięzców, a dodatkowo wkradł się do listy chochlik, który narobił zamieszania w kategorii AMATOR.

Mimo kilku problemów, odnieśliśmy wrażenie, że rajd się udał. Z przychodzących drogą mailową gratulacji i pochwał można wnioskować, że rajd podobał się większości. Spotkaliśmy się również z opinią, że organizatorzy Bike Maraton powinni się uczyć od nas organizacji imprez za 5 zł (tyle wynosiła opłata startowa, pokrywająca koszty ubezpieczenia).

Foto: TFox

Rajd zorganizowany został w tym roku z nieco większym rozmachem niż w poprzednim roku. Do zrealizowania mieliśmy dużo więcej, czasu mniej, mimo to chęci wciąż wiele.

Jak zwykle ogromną pomocą okazały się być osoby, które bezinteresownie pomagały w zabezpieczaniu trasy. W sumie ponad 50 osób, które obstawiały trasę na długości około 30 km.

Foto: TFox

Rajd nie odbyłby się, gdyby nie sponsorzy: Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie, Starostwo Powiatowe w Strzelinie, Pub AKWARIUM w Białym Kościele, Piekarnia Biały Kościół, STORSACK, Sklep rowerowy KORBA, ETOLL, BRAVO Internet Service – Michał Koperski, TC Thermconcept, Wodociągi Strzelin, LEMAR, DAGNY, Quick-Mix, Foto u Piotra, Sklep Mereszka – Irena Dudek, McCain, Sklep jubilerski – GOLDMAX – Kaczor Mariusz, Sklep rowerowy MAX, MINILAB – Gulczyńscy, Sklep BEZETKA – Kawa, Herbata, Wypożyczalnia VIDEO Strzelin – Brzegowa, Sklep Spożywczy – Helena Trząsalska – Biały Kościół oraz kioski na ośrodku wczasowym, które serwowały darmową kawę i herbatę. Wszystkim bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że poparcie imprezy ze strony sponsorów nie zmniejszy się w kolejnych edycjach.

Mamy nadzieję, że rajd rowerowy utrwali się na dobre w kalendarzu imprez naszego powiatu. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji za rok.

Ten wpis umieszczono w kategorii Maraton Rowerowy i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.