Zakończony pierwszy etap budowy sieci WiFi

No cóż. W końcu mamy sieć! A dokładnie 10 osób z Białego Kościoła. Testujemy jej wszelkie aspekty. W szczególności przesyłanie dużych plików i gry sieciowe. Wrażenia są ogromne. Do końca tygodnia podłączeni zostaną kolejni użytkownicy (minimum 10 osób), również spoza Białego Kościoła. Wkrótce uruchomimy w naszej sieci łącze internetowe, a wtedy to już nikt z domu nie wyjdzie…

Sieć w Białym Kościele na dzień 3 marca 2004

Na wieży kościelnej zamontowane zostały 3 urządzenia dostępowe oraz 4 anteny, skierowane w każdym kierunku, tzn. północnym, południowym, wschodnim i zachodnim. Tymczasowo są to anteny kierunkowe, ale zostaną wymienione na sektorowe, które pokryją cały obszar w promieniu 15 km. Użytkownicy wyposażeni zostali w karty oraz anteny kierunkowe.

Sieć działa w miarę stabilnie, przesyłanie, pomiędzy dwoma użytkownikami sieci, jednego pliku o wielkości 700MB trwa około 25 minut. Gry chodzą rewelacyjnie, przez co zawiązują się niejednokrotnie turnieje pomiędzy graczami, nawet tymi, którzy do tej pory stronili od tego rodzaju rozrywek.

Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony z funkcjonowania sieci. Wkrótce więc doczekamy się łącza internetowego, czego wszystkim użytkownikom sieci i sobie życzę. Pozdrawiam.

Ten wpis umieszczono w kategorii Życie mieszkańców i otagowano , , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.