7 Strzeliński Rajd Rowerowy

Stało się… Po trzech latach przerwy ruszyła machina organizacyjna. Jesteśmy już zwarci w szeregach i rozpoczynamy rajd do rajdu. Pierwsze formalności już za nami, ale sporo jeszcze przed nami. Pewne jest jednak, że 7 Strzeliński Rajd Rowerowy odbędzie się 17 września b.r.. Szczegółowy plan i strona do przyjmowania zgłoszeń już powstaje. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj pierwsze osoby będą mogły się zapisać, ostatecznie jednak możemy bezpiecznie wyznaczyć ten termin na jutro.

Na trasie 6 rajdu

Trasa rajdu nieznacznie została zmieniona, długość to około 25 km. Oczywiście przebiega ona po terenach naszych pięknych Wzgórz Strzelińskich, gdzie zróżnicowanie terenu wprawia niejednego rowerzystę w zachwyt. Zapewnimy zawodnikom bufety z wodą pitną na trasie, a po dojechaniu do celu będą mogli się posilić pysznym, ciepłym posiłkiem. W ramach wpisowego zapewnimy ubezpieczenie zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wpisowego nie możemy zlikwidować, ale będzie ono niewielkie – 20 zł (10 zł ulgowe).

Prawdopodobnie startem i metą w tym roku będzie teren Ośrodka Wypoczynkowego w Białym Kościele. Tutaj również odbędzie się odprawa i zakończenie. Zachowamy metodę nagradzania uczestników z poprzednich edycji – pierwsze trzy miejsca trofeami sportowymi, a nagrody rzeczowe rozlosowane wśród wszystkich uczestników rajdu. To bardzo sprawiedliwa metoda. Nie zabraknie oczywiście pamiątek.

W zabezpieczania trasy liczymy jak zwykle na mieszkańców naszego terenu. Zawsze ogromna ilość młodzieży włączała się w pomoc w organizację naszego rajdu i zawsze jesteśmy i byliśmy z tego dumni. W tym roku otrzymamy duże wsparcie ze strony penitencjariuszy Zakładu Karnego w Strzelinie. Pomogą oni nam w przygotowaniu trasy oraz w zabezpieczeniu przejazdu. Pomoc w zabezpieczeniu trasy zaoferował również Zakład Wodociągów w Strzelinie. Zapewnione mamy również wsparcie sanitarno-medyczne oraz ratunkowe, także Straż Pożarna. Zaoferowana została nam już pomoc ze strony Gminy Strzelin jak również Starostwa, Policji i Straży Miejskiej.

Cieszy nas, że tak dużo instytucji włącza się w nasze działania na rzecz zorganizowania rajdu. Niesamowite jest to, że ta trzyletnia przerwa niczego nie zmieniła i wszyscy doskonale pamiętają jak wiele wysiłku wkładamy w organizację rajdu. Ta niesamowita przychylność i życzliwość dodaje skrzydeł.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek uczestniczyli – bądź to w samym wyścigu, bądź w zabezpieczaniu rajdu, doskonale wiedza, jak z pozoru błaha i łatwa impreza staje się olbrzymim przedsięwzięciem, w którego zorganizowanie angażują się dziesiątki osób i instytucji.

To jest siła tego rajdu!

Nie ma tu miejsca na komercję, nikt z nas nie otrzyma niczego w zamian olbrzymiej satysfakcji. Zapłacimy za nią „z góry” swoim zaangażowaniem, to jest pewne!

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie czytali, polecam wpis na temat poprzednich edycji rajdów: http://bialykosciol.pl/?page_id=499. Znajdziecie tam odnośniki do sporej ilości zdjęć. Jeśli to mało, to możecie prześledzić całą historię naszego serwisu dotyczącą rajdów: http://bialykosciol.pl/?tag=rajd-rowerowy. To bogactwo informacji.

Ci, którzy uzależnili się (tak jak ja) od Facebooka, powinni zapisać się na utworzone przez nas wydarzenie: http://www.facebook.com/event.php?eid=190057367696676.

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

Jedna odpowiedź do 7 Strzeliński Rajd Rowerowy