Cele na rok 2004 Stowarzyszenia PAKTiS

Wielkim wyzwaniem jest uruchomienie Internetu, który okazuje się być trudno dostępny w naszym regionie. Już kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy proces zbierania chętnych oraz nawiązaliśmy współpracę z firmą zajmującą się instalacją sieci bezprzewodowych WiFi. Prace instalatorskie już się rozpoczęły, a w ciągu kilku tygodni zostanie uruchomionych kilkadziesiąt punktów dostępowych. Internet umożliwi nam budowę systemu informatycznego, który wspomagać będzie wszystkie jednostki turystyczne naszego regionu. System przede wszystkim zapewni ujednolicony system rezerwacji miejsc noclegowych.

Gotowy jest również plan trzeciej edycji rajdu rowerowego, odbywającego się corocznie w Białym Kościele. Tym razem pod, patronatem Stowarzyszenia PAKTiS, przygotowujemy się do organizacji imprezy na 500 do 1000 zawodników.

Kontrowersyjnym jest ciągle były poniemiecki cmentarz, który coraz bardziej jest zarośnięty, a jego istnienie staje pod znakiem zapytania. Stowarzyszenie w zamiarze ma uregulować jego sytuację i podjąć odpowiednie czynności aby nim zagospodarować.

Zadbanie o odpowiednią prezentację miejscowości i okolic Białego Kościoła przy pomocy gadżetów, takich jak: pocztówki, foldery informacyjne, jak również umieszczenie tablic informacyjnych na stacji kolejowej oraz w centrum miejscowości i punktach turystycznych. Być może również umieszczenie bilboardów reklamowych w innych miejscowościach, zachęcających do przyjazdu w nasz region. Planujemy również uruchomienie punktu informacji turystycznej w Białym Kościele oraz Strzelinie.

W dalszej kolejności zamierzamy wyznaczyć w obrębie Wzgórz Strzelińskich trasy rowerowe, konne oraz ścieżki AdventureTrack oraz pola walk PaintBall’owych. Wiąże się to z oznakowaniem tych miejsc według norm oraz stworzeniem map informacyjnych. Dodatkowo w sezonie stowarzyszenie rozpocznie działania związane z oświetleniem miejscowości, w szczególności odpowiednim wyeksponowaniem świetlnym kościoła.

Ten wpis umieszczono w kategorii Ogólnie i otagowano . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.