Globalna Wioska

No cóż, wydaje mi się, że tym razem jest to prawdziwa zapowiedź :). Co prawda już kilka razy obiecywałem, że Internet będzie, a nic się nie działo, dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że coś się jednak ruszyło. Po kilku tygodniach bojów z przeciwnościami losu, udało się wkońcu dogadać z dostawcą Internetu. Rozpoczęte zostały więc prace instalatorskie. Na wieży w Białym Kosciele zamocowane zostały anteny oraz podłączono pierwszych sześciu abonentów.

Schemat sieci w Białym Kościele

Wszystkich, którzy sądzili, że dogadanie się z dostawcą nie jest trudne, pragnę jednak uświadomić, że.Telekomuna zaproponowała nam „aż” 64 kbity, Dialog nie posiada łącz nawet w Strzelinie, a w końcu ostatecznie dogadaliśmy się z dostawcą łącza satelitarnego z Warszawy. Wszystkie prace instalatorskie wykonuje nam zaprzyjaźniona firma Vapiti z Wrocławia.

Sieć powstanie etapowo:

  1. Zbudowana zostanie bezprzewodowa sieć w obrębie miejscowości Biały Kościół (do 29 lutego 2004).
  2. Podłączeni zostaną użytkownicy z okolicy, którzy odbierają sygnał z wieży kościelnej w Białym Kościele (do 7 marca 2004).
  3. Z chwilą osiągnięcia wystarczającej ilości osób, podłączony zostanie Internet satelitarny (do 14 marca 2004).
  4. Instalujemy kolejne punkty dostępowe (Strzelin, Kondratowice, Ludów Polski, Wiązów), oraz podłączamy użytkowników zwiększając tym samym przpustowość łącza do Internetu (do końca kwietnia 2004).

Schemat ogólnej budwy sieci WiFi

Jeżeli jeszcze nie zgłosiłeś się na listę chętnych, to napisz na adres wifi@bialykosciol.pl, podaj swoje dane, adres instalacji oraz koniecznie numer telefonu.

Ten wpis umieszczono w kategorii Życie mieszkańców i otagowano , , . Dodaj jako zakładkę ten link.

Komentarze są zamknięte.